Cesta za "Brtnickými ledopády"

  • Pěšky
  • Pro začínající turisty

Ledopády jsou nejvýraznější ke konci chladných zim se sněhovou pokrývkou - konec ledna, v únoru, březnu. Při mírných zimách je však možné, že kvůli teplotám nad bodem mrazu ledová výzdoba vůbec nevznikne, případně jen v minimální podobě.

Pro lepší orientaci v okolí ledopádů doporučujeme stažení přehledné info mapky s vyznačenými trasami vedoucími kolem ledopádů. Mapka ke stažení ZDE

Ledopády naleznete, pokud se vypravíte z obce Brtníky po zelené turistické značce, která vás dovede k bývalému zámečku Šternberk, dnes přestavěnému k turistickým účelům. Odtud dojdete k nedaleké Soví vyhlídce, která však nabízí jen dílčí výhledy. Budete-li pokračovat v putování dál, dovede vás cesta k prvním mimořádně krásným ledopádům zvaným Opona. Na této trase ovšem nejsou přitažlivé jen ledopády rostoucí s každým chladným ránem, ale i velké množství zajímavých míst, která vybízejí k zastavení, prohlédnutí a odpočinutí. Po cestě totiž minete i Velký pruský tábor (velký skalní převis) a Brtnický hrádek. I ten vám poskytne nezapomenutelnou podívanou.

Po chvíli se cesta stáčí a vy můžete pokračovat po zelené značce směrem k Turistickému mostu, nebo se vrátit do Brtníků údolím Vlčího potoka (značená cyklotrasa číslo 3033). Při návratu můžete vidět ještě další krásné ledopády – Betlém, Varhany a Velký sloup.

Vzhledem k častému výskytu ledových a kluzkých ploch dbejte zvýšené opatrnosti a zvolte vhodnou obuv s protiskluzovou podrážkou.

 

Časová náročnost 3 hodiny
Délka trasy 4,7 km

 

Kategorie trasy: 

  • Pěšky

Obtížnost: 

  • Pro začínající turisty

Povrch: 

  • Písčitá cesta s kořeny

Nejvyšší nadmořská výška: 

442 m. n. m.

Nejnižší nadmořská výška: 

345 m. n. m.

Součet převýšení: 

45 m

Délka trasy: 

4.7 km

Čas potřebný na projití: 

3 hodiny

Typ trasy: 

  • Za výhledy

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.