Na kolech údolím Křinice a Labským kaňonem

  • Na kole
  • Střední obtížnost

Děčín - nádraží Chřibská – Dolní Chřibská – IS Saula – Kyjov – Zadní Doubice – Hinterhermsdorf – Lichtenhainer Wasserfall – Bad Schandau  – Krippen – Dolní Žleb - Děčín 

Nádherná přeshraniční trasa s převažujícími sjezdy, s použitím vlaku z Děčína do nádraží Chřibská. Trasa vede silničkami, roklemi a letovisky Českosaského Švýcarska. Cestou možno použít přívoz přes Labe. 

Výchozím bodem je Děčín, odkud se přepravíme vlakem do Chřibské. Z nádraží v Chřibské nás čeká nejprve sjezd lesem a průjezd celou obcí přes náměstí do Dolní Chřibské a lesy po silničce k informačnímu středisku Saula (bývalá hájenka), následuje mírné stoupání do Doubice a dále po silnici do Kyjova. Pokračujeme po cyklotrase č. 3032 Kyjovským údolím do Zadní Doubice, zde přejedeme státní hranici, za ní pokračujeme podle německých ukazatelů cyklostezky vzhůru asfaltovou cestou do Hinterhermsdorfu – v tomto úseku nás čeká nejdelší prudké stoupání celé trasy (přibližně 1 km).

Dále jedeme za stálého klesání po silnici směrem do Bad Schandau. Cestou podél Křinice míjíme řadu výletních hostinců, které vznikly na místech původních mlýnů – ze všech míst jsou možné krátké výstupy k blízkým skalním útvarům – např. skalní brána Kuhstall. Projedeme kolem vodopádu Lichtenhainer Wasserfall, který je vyhledávaným turistickým cílem. Vjíždíme do letoviska Bad Schandau, kde přejedeme po mostě na levý břeh Labe a vydáme se proti proudu Labe po dálkové cyklostezce Elbradweg, anebo můžeme jet z Bad Schandau proti toku Labe po nové cyklostezce do Postelwitz, kde se převezeme lodním přívozem do Krippenu na levém břehu Labe a pokračujeme po cyklostezce Elbradweg. Projedeme již na české straně Dolním Žlebem a přes Prostřední a Horní Žleb dorazíme do Děčína.

 

 

Kategorie trasy: 

  • Na kole

Obtížnost: 

  • Střední obtížnost

Povrch: 

  • Asfalt
  • Štěrková cesta

Nejvyšší nadmořská výška: 

497 m. n. m.

Nejnižší nadmořská výška: 

120 m. n. m.

Součet převýšení: 

852 m

Délka trasy: 

65.8 km

Čas potřebný na projití: 

5 hodin

Typ trasy: 

  • Od vlaku k vlaku
  • Přeshraniční trasa

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.